The61.net Trabzonspor Taraftar Sitesi ﺦ

Bizum Hoca Filmi Gülmekten Öldürecek

866 Kez Okundu

bizum_hoca_filmi_gulmekten_oldurecek_h20261

 

 

Trabzonsporlu yıldızların oynadığı filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Yayınlanan ilk fragman paylaşım rekoru kırıyor…

 

Trabzonspor’un yıldız oyuncuları Malouda ve Bosingwa ile eski yıldızı Yattara’nın çekimlerinde yer aldığı Bizum Ofli Hoca filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Çekimleri Trabzon’da yapılan filmde Moluda, Bosingwa ve Yattara küçük bir rolde yer almıştı. Yayınlanan fragmanda 3 futbolcunun da görüntülerine yer verilirken şimdiden hemen hemen her kesimden büyük ilgi gördü.
MALOUDA VE BOSİNGWA’NIN YER ALDIĞI BÖLÜMLER
Filmin, Hamamizade Kültür Merkezi’nde yapılan çekimlere katılan Malouda ve Bosingwa, bir sergiyi gezdikten sonra film senaryosu gereği, Laz Star yarışmasına katılan Trabzonsporlu taraftarlar ile karşılaştı. Malouda kendisine, “How are you?”, “What are you doing?” diye seslenen taraftara, Türkçe olarak, “İyi, siz nabaysınız uşaklar” şeklinde cevap verdi.
Malouda ve Bosingwa, daha sonra senaryo gereği tezahüratlar eşliğinde filmin çekildiği alandan ayrıldı. Malouda ve Bosingwa’nın ilk kez bir filmde yer aldığı bildirildi. Filmde Trabzonspor’un eski futbolcularından Yattara’nın da rol alacağı öğrenildi. Yattara’da, film gereği yapılan Laz Star yarışmasında jüri üyesi rolünü üstleniyordu.
Bizum Ofli Hoca filminin mimarı Trabzon ve Trabzonspor kitaplarıyla ünlü Harun Çelik. Senaristi Sümela ve Moskova’nın Şifresi Temel Filmlerinden tanıdığımız Yılmaz Okumuş. Karadeniz’de köylülerin ve çevrecilerin HESlere karşı verdiği mücadelenin anlatıldığı ve sloganı da “Dereler bizumdur” olan filmde tanıdık yüzlerde var.
Mesela Seymen Aydın, Şamil Kafkas, İsmail Semih Habiboğlu, Adem Yılmaz, İsrafil Köse gibi oyuncular filmde müthiş performans segiliyor.

YAPILAN YORUMLARDAN BİRİ

 

Çekimleri Trabzon`da yapılan “Bizim Hoca” filmi vizyona girmek için gün sayıyor. ‘Bizum Hoca’ filmi, ezber bozan bir imam tiplemesiyle çıkacak karşımıza. Esprili; ama doğru bildiği konularda cemaate göz açtırmayan ‘yaman’ bir hoca. İyiden iyiye karikatürleştirilen ‘küfürlü’, ‘Oflu Hoca’ tiplemesi de tuz buz olacak böylelikle… Oflu Hoca bir parça hayal ürünüdür evet; ama hepten de temelsiz bir figür değildir. Of’u da içine alan Solaklı Vadisi’nin Osmanlı döneminde yüzlerce medresesiyle bir ilim irfan yuvasına dönüştüğü hatırlanırsa, ‘Oflu Hoca’ karakterinin vaktiyle Of’ta yetişmişmeşhur hocalardan ilhamla ortaya çıktığı görülebilir. Bu tipleme sonradan karikatürize edilmiş ve ağzı bozuk bazı Karadenizlilerin sarhoşken doldurduğu Oflu Hoca kasetleri piyasada dolaşır olmuştur; ama mevzumuz bu değil. ‘Gerçek’ Oflu hocaları utandıracak bu ‘bayağı’ tiplemelerin karşısına insanı ve tabiatı seven, bir meselesi olan, gençlere güzel öğütler veren daha sahici bir ‘Oflu Hoca’ çıkaran bir sinema filmiyle karşılaşacağız pek yakında: “Bizum Hoca”

İŞTE İLK FRAGMAN;

 

 

En iyi Futbolcumuz kimdir !

Anket sonucunu göster

Loading ... Loading ...
Share Button

Bir Yorum Yazın

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing